Warszawa na okładkach modeli AIRFIX

Trafiłem ostatnio do sklepu modelarskiego. Modelarstwo to takie moje zboczenie od cca 10 roku życia ;) Przyglądałem się różnym modelom aż wreszcie trafiłem na budynki do dioram (czyli rekonstrukcji całych przestrzeni – miasto, pole bitwy etc.) bardzo znanej firmy AIRFIX. A tam… no zobaczmy sami:

airfix01

Najpierw rzuciła mi się w oczy czeska restauracja – wiadomo, bohemofilia to kolejne z moich zboczeń ;) Ale patrzę dokładniej na czarno białe tło a tam, jak w mordę strzelił attyki z Rynku Starego Miasta. Tyle że coś tu nie gra – zdjęcie jest odwrócone. Attyki kamienic Falkiewiczowskiej i Baryczkowskiej są dosyć charakterystyczne.

Rozglądam się dalej i mam następne:

airfix02

Fontanna, zgrabnie wkomponowana w Rynek Starego Miasta. Wygląda nawet, nawet, chociaż jak wiadomo nigdy tu czegoś takiego nie było. A zdjęcie całkiem świeże bo z syrenką na środku.

No i jeszcze trzeci model, tym razem nazwany „polski bank”. Spójrzmy na zdjęcie i spróbujmy ten bank zlokalizować ;)

airfix03

O ile prawa strona zdjęcia przedstawiająca ponownie Rynek Starego Miasta nie budzi wątpliwości interpretacyjnych, o tyle lewa strona owszem. W pierwszej chwili pomyślałem „Wrocław” ale nie znalazłem żadnego zdjęcia które by mi to potwierdziło. Może ktoś rozpozna?

Reasumując, podoba mi się wykorzystanie zdjęć Warszawy w materiałach modelarskich, przydatne by tylko było, żeby znalazła się informacja co przedstawia tło. Zawsze by to była jakaś dodatkowa promocja naszego miasta.

========================

Od 13 maja 2015 rozpoczyna się nowy kurs przewodników po Warszawie.

Szczegóły: www.kursprzewodnicki.pl