Tarchomińska likwidacja miejsc parkingowych c.d.

O tym, że w ramach przebudowy ulic likwiduje się miejsca parkingowe i dogodne dojazdy pisałem już kilkakrotnie.

Do akcji wkracza Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 344 przy Erazma z Zakroczymia, bowiem to właśnie dojazdy do tej szkoły zostały pocięte:

pismoparkingsp344Spójrzmy na fotki – nie ma co się dziwić protestom. A jeszcze żeby było zabawniej, to tuż obok zlikwidowanego parkingu, stworzono wielki betonowy placyk:

 

W ramach ułatwiania życia, zwłaszcza dzieciom idącym do szkoły ale także kierowcom, zlikwidowano przejście dla pieszych przez Światowida, uruchamiane na przycisk – czyli kiedy dzieci szły to mogły szybko uruchomić sobie światło do przejścia a kierowcy za to mieli cały czas zielone, no chyba że dzieci szły. Skończyło się. Teraz są światła z pełnym cyklem, także do lewoskrętu. Konsekwencja bardzo prosta: kierowcy muszą stać i czekać bez względu na to czy ktoś idzie przez przejście czy nie, czy skręca czy też nie. Co gorsza dzieci muszą czekać,  już widzę jak zacznie się przebieganie na czerwonym bo ile można czekać na światło, skoro nic nie jedzie. Gratulacje dla drogowców :-/

Ale to nie wszystko. Na Ćmielowskiej, przy Światowida, na wprost Tesco, tez zlikwidowano miejsca parkingowe, jak dotąd tłumnie oblegane przez kierowców. Nasuwa się pytanie o co w tym wszystkim chodzi i w czyim interesie.

Ćmielowska. Tu były miejsca parkingowe.
Ćmielowska. Tu były miejsca parkingowe.

===

Kurs przewodników po Warszawie, kurs przewodników beskidzkich – zapisy trwają

Szczegóły: www.kursprzewodnicki.pl