Stadion Narodowy ma w dupie przewodników

stadion02

 

Będąc na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym, postanowiłem pokazać mojej latorośli, która nie mogła się już doczekać, wnętrze Stadionu Narodowego i przejść się Trasą Piłkarza – oprowadzanie co godzinę przez przewodników. Byłem już tu wielokrotnie  i jak dotąd nigdy nie miałem problemów z wchodzeniem jako przewodnik, tyle że to było z grupami. Tym razem postanowiłem wejść z turystą indywidualnym w postaci mojego syna. Nawiasem mówiąc, dzień wcześniej, niewiele brakowało a byłbym z czwórką turystów indywidualnych, których oprowadzałem po Warszawie. Spojrzałem wcześniej na cennik, a tam czytam:

stadionreg01

„Bilet bezpłatny przysługuje licencjonowanym przewodnikom i pilotom wycieczek za okazaniem uprawnień”. Pomijając anachroniczność zapisu o „licencjonowanych” i „okazywaniu uprawnień” w świetle deregulacji, na wszelki wypadek zajrzałem do pełnego cennika, czy przypadkiem jednak nie chodzi tylko o grupy zorganizowane. A w regulaminie stoi jak byk to samo:

stadionreg02

Na wszelki wypadek sięgam do definicji wycieczki:

stadionreg03

Czyli w wycieczce biorą udział zwiedzający a ci mogą być w grupie zorganizowanej jak też jako osoby indywidualne. Hurrra, wydaje się że Stadion Narodowy jest kolejnym miejscem pozytywnie nastawionym do przewodników.

Na miejscu następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością: owszem regulamin jest ale, skądinąd sympatyczna, dziewczyna na kasie nie ma technicznej możliwości wydania mi bezpłatnego biletu. Dobrze, pół biedy jeśli po prostu idę z własnym dzieckiem ale gdybym szedł z klientami indywidualnymi, to co, koszty raptem rosną. No ale przede wszystkim skoro Stadion Narodowy stworzył jakiś regulamin to niech go do cholery stosuje. Złożę oczywiście stosowną reklamację i poproszę o zwrot niesłusznie ode mnie pobranych 20 zł. A co. Dwie dychy to już może być książka :) O reakcji oczywiście poinformuję.

 

======

Kursy przewodników po Warszawie www.kursprzewodnicki.pl

Usługi przewodnickie po Warszawie i Mazowszu www.superprzewodnik.pl

Wycieczki zorganizowane, wycieczki szkolne www.przewodnik.mazowsze.pl