Prezydent na kursie!

W sobotę, 23 marca, niespodziewanym przewodnikiem grupy, na krótko był Prezydent Bronisław Komorowski!

Pośrednim sprawcą całego zamieszania był niesforny prezydencki pies (a właściwie suczka), któremu zachciało się wolności. Jak relacjonują uczestnicy tego wydarzenia, najpierw przez furtkę wypadł pies a chwilę potem, tuż za nim Pan Prezydent.

Prezydent pozdrowił znajdującą się obok szkolną wycieczkę a następnie zainteresował się grupą kursową.

Według relacji jednego z uczestników: Gdy wrócił ze spaceru, podszedł do nas, przywitał się z każdym i zapytał skąd jesteśmy. Gdy dowiedział się, że to kurs przewodnicki, powiedział że w sumie to ma 10 minut i może nas oprowadzić po Belwederze. Zajęło mu to ze 40 minut i pokazał nas cały parter pałacu, naprawdę sensownie o nim opowiadając. Mamy bardzo sympatycznego prezydenta.

Kolejny uczestnik zdarzenia relacjonuje następująco: Pan Prezydent zachował się jak rasowy przewodnik i ze swadą opowiedział o każdym pomieszczeniu, zwracając uwagę na najważniejsze szczegóły i dorzucając anegdotki przeszłe i współczesne.

Nadmieniam, że nie jest to pierwsze spotkanie z Prezydentem – w listopadzie grupa kursowa spotkała p. Komorowskiego w Łazienkach.

Nie jest to pierwsze zaskakujące spotkanie – kiedyś cała grupa została zaproszona przez p. Danutę Kuroń do mieszkania Jacka Kuronia :)