ONI są wszędzie. Ale tylko do 11 stycznia włącznie.

masoni 02

Jak powszechnie wiadomo ONI są wszędzie, ONI trzęsą światem i wraz z m.in. cyklistami odpowiadają za wszelkie zło tego świata. W warszawskim Muzeum Narodowym, do 11 stycznia 2015 r. czynna jest wystawa poświęcona masonerii. Ma przybliżyć tajemny świat zwykłym śmiertelnikom. I chyba robi to, pokazując rożne aspekty funkcjonowania masonerii. Wprawdzie krytycy twierdzą że masoni przedstawieni są wyłącznie jednoznacznie pozytywnie, niemniej w niczym to nie przeszkadza w odbiorze wystawy.

masoni 05

Zwiedzanie ułatwiają dostępne, za darmo (!), multimedia – audio guide’y lub tablety z filmem prowadzącym po wystawie. Jedno i drugie do odebrania w informacji. Ponadto do nabycia jest obszerny katalog wystawy.

Wystawa zajmuje 8 sal i prowadzi od inicjacji nowicjusza aż po zgon. Po drodze zaglądamy do Loży Bankietowej, Loży Kobiecej, zajmujemy się także architekturą, w tym ogrodową.

W Loży Biesiadnej ciekawa konstatacja, otóż jak się okazuje „strzelić sobie [kielicha]” wzięło się od masonów, zresztą zobaczcie sami:

masoni 11

Jeżeli jeszcze nie byliście, to polecam a na zachętę drobna galeria z wystawy.

masoni 01
« 1 z 19 »

=====

Już od lutego 2015 kolejny Kurs Przewodników po Warszawie

Szczegóły www.kursprzewodnicki.pl