Gdzie jest darmowa toaleta w Warszawie? Drobny warszawski WC poradnik.

Z problemem tym zetknął się pewnie każdy zwiedzający Warszawę a już na pewno pilot czy przewodnik. Gdzie zatem można bez trudu i za darmo „odsiusiać” grupę?

Wszyscy zapewne znają toaletę pod schodami ruchomymi w kamienicy Johna przy pl. Zamkowym. Czasami jest na chwilę zamykana w celach sanitarnych a tak to nie ma problemu.

SONY DSC

Zawsze w razie czego można wejść na Zamek Królewski, wymaga to wprawdzie odrobiny zachodu, bowiem trzeba pobrać w kasie darmowe wejściówki na wystawę stałą „Zniszczenie i odbudowa” ale się da :)

Kolejne miejsca na Trakcie Królewskim to Uniwersytet Warszawski. Każda uczelnia ma darmowe toalety, tylko trzeba wiedzieć gdzie ich szukać. Najlepszy dostęp jest do toalet w starym BUWie – budynku na wprost bramy głównej UW. Znajdują się w hallu głównym na prawo i lewo od wejścia.

SONY DSCSkoro jesteśmy przy (starym) BUWie to oczywiście nie ma problemu z toaletami w nowym BUWie. Są wprawdzie lekko ukryte przy szatniach oraz w Rewersie tj. restauracji samoobsługowej na dole ale nie ma problemu z korzystaniem z nich.

SONY DSC

Miejscem z dostępnymi toaletami jest też Pałac Kultury i Nauki (imienia Józefa Stalina niegdyś). Na poziomie -1, tym gdzie się wysiada z wind wracających z tarasu widokowego.

Oczywiście zawsze pozostają centra handlowe, gdzie każda grupa jest mile widziana w nadziei na pozostawienie paru groszy w sklepach.

W Łazienkach Królewskich toalety są po remoncie i według ostatnich informacji są BEZPŁATNE. Ale znalezienie ich wymaga już trochę zachodu i zasługuje na odrębny wpis.

Nieczynny jest szalet przy Arsenale, na skraju parku Krasińskich. Ładnie wyremontowany, w dodatku darmowy, tyle że na terenie rewaloryzowanego parku, co wyłączyło go z ruchu.

Na koniec należy wspomnieć o nowości, jaką są darmowe toalety w metrze! Metro wprawdzie nie zawsze jest po drodze ale dobrze wiedzieć że toalety w metrze od jakiegoś czasu są darmowe. To naprawdę dobra decyzja.

====

Kurs przewodników po Warszawie – edycja jesienna, start 23.10.20013
Szczegóły: www.kursprzewodnicki.pl