Warszawa wielkomiejska – Marszałkowska. Nowość na rynku varsavianistycznym

marszałkowskaOstatnio ukazała się drukiem kolejna pozycja z cyklu „Warszawa wielkomiejska” autorstwa Jarosława Zielińskiego. Interesującym się historią Warszawy autora przedstawiać nie trzeba. Gwoli formalności – wybitny varsavianista, autor licznych opracować książkowych, w tym monumentalnego „Atlasu dawnej architektury Warszawy”.

Obecnie, przy okazji nowej inwestycji na miejscu Sezamu, drukiem ukazuje nam się monografia ulicy Marszałkowskiej wraz z przyległościami wokół skrzyżowania ze Świętokrzyską. „Przyległości” oznacza obszar pomiędzy Ogrodem Saskim na północy, ulicami Widok i Chmielną na południu, Czackiego od wschodu. Czyli teren naprawdę rozległy.

Książka liczy 309 stron, wydana jest na bardzo dobrej jakości papierze, gwarantującym czytelność przebogatego materiału ilustracyjnego. Połowę książki zajmuje opis historyczny, prezentujący jak miasto, w tej części,  się rozwijało, wsparty zdjęciami czy rysunkami, druga część to obszerny przewodnik – 4 trasy po omawianym obszarze, pozwalający bardzo dokładnie zapoznać się z tym fragmentem miasta. Krótkie podrozdziały czyta się bardzo dobrze a wzrokowcom pomagają ilustracje.

Reasumując: dla wszystkich interesujących się Warszawą to lektura obowiązkowa.

 

marszalkowska

===

Kurs przewodników po Warszawie, kurs przewodników beskidzkich – zapisy trwają

Szczegóły: www.kursprzewodnicki.pl