Przewodnik po MHŻP – Polin

polinmailNo dobrze, to się chwalę :) Po rozmaitych perypetiach epopeja pod tytułem „Zostań przewodnikiem po Muzeum Historii Żydów Polskich Polin” zakończona! Zakończona pełnym sukcesem! Łatwo nie było. 6 ciężkich egzaminów. Dziesiątki godzin spędzone na ekspozycji (zarówno podczas oprowadzań kursowych jak i podczas samodzielnej eksploracji) – ta wystawa jest tak rozbudowana, że pomimo iż wydaje mi się, ze przeczytałem każdą tabliczkę to i tak regularnie odkrywam coś nowego. Ostatni egzamin zdawałem 14 stycznia, niemniej dopiero 1 lutego, po zakończeniu egzaminów przez wszystkich zdających dostaliśmy oficjalne potwierdzenia.

Czy było trudno? Oczywiście tak. Zresztą statystyka mówi sama za siebie: przyjęto na kurs 80 osób, na liście nowo certyfikowanych osób znajdują się 32 nazwiska.

Pod linkiem zebrane moje dotychczasowe posty na temat kursów w POLIN.

Tak więc zapraszam do zwiedzania wraz ze mną Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

polin05

 • Aleks G.

  Śledziłam Pańskie perypetie związane z Polin i cieszę się, ze zakończyły się one pozytywnie.
  Nastrajają mnie one jednak dosyć bojowo, dlatego z roku na rok odkładam myśl o aplikowaniu – najpierw chęć ukończenia „w spokoju” studiów magisterskich, później zaangażowanie się w pracę zawodową. A taki kurs to nie jest coś, co można robić na pół gwizdka.
  Jestem ciekawa jak bardzo dorywcza jest współpraca osób, które ukończyły kurs. Czy można liczyć na stała pracę?

  pozdrawiam serdecznie,
  Aleksandra.