Konkurs – zostań przewodnikiem po Warszawie

Wygraj miejsce na kursie przewodników po Warszawie!

Jak wygrać?
Należy:
a. polubić i udostępnić post konkursowy z profilu https://www.facebook.com/kursprzewodnicki na swoim profilu (w widoku publicznym) w serwisie Facebook
b. polubić i udostępnić profil https://www.facebook.com/kursprzewodnicki na swoim profilu w serwisie Facebook (w profilu publicznym)
c. odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe i odpowiedź wysłać na adres konkurs@kursprzewodnicki.pl

Deadline: do końca dnia 1 czerwca 2016.

Pod linkiem regulamin konkursu.

A oto pytania konkursowe:

  1. Co to za obiekt, którego fragment przedstawiony jest na poniższym zdjęciu? Podaj: nazwę obiektu, architekta, lokalizację. Jeśli nie masz pewności, wszelkie spekulacje na temat możliwości również mile widziane.

konkurs 012. Wymień przynajmniej dwa filmy lub seriale które nakręcono w miejscu ze zdjęcia (lub jego bezpośrednim sąsiedztwie), podaj krótki opis co tam się działo w filmie/serialu:

konkurs 02

3. Semper invicta to od 1939 roku dewiza Warszawy dodana do herbu stolicy „w uznaniu bohaterskiego, wytrwałego męstwa dowiedzionego przez ludność stołecznego miasta Warszawy w obronie przeciw najazdowi niemieckiemu”. Jak widzisz Warszawę Niezwyciężoną? Czy stolica rzeczywiście jest „Semper Invicta”? A może to już nieaktualne hasło? Pokaż to w dowolnej formie – tekstowej, dźwiękowej, filmowej, fotograficznej, plastycznej lub mieszanej.

Na odpowiedzi pod adresem konkurs@kursprzewodnicki.pl czekamy do północy 1 czerwca 2016 r.